Kivimaa Puhkemaja

Seiklus Rüütli talu vibuväljakul

Vibuseiklus toimub Rüütli talu harjutusväljakul. Esiteks tutvutakse vibu ja selle juurde kuuluva varustusega, edasi tehakse selgeks ohutusreeglid, mida peab vibulaskmisel silmas pidama. Seejärel algab praktika, mille tulemusena omandavad kõik oskuse vibuga märki tabada. Oma uute oskuste lihvimiseks toimub vastsete “vibuküttide” vahel järgnevalt põnev võistlus. Grupi suurus võiks olla kuni 8 inimest, aga tulla võib ka üksinda.

Sangaste safariseiklused

Safariseiklused, kohalik toit ja jook, Sangaste loss, maasaun, privaatne majutus, üllatused – seda kõike pakub Sangaste safari!

Hariv ja meeleolukas ajalooretk, adrenaliinirohke meeskonnakoolitus, seikluslik sünnipäevapidu, lõbus firmaüritus või romantiline öösafari – kõike seda Sangaste Rukkiküla imeliste maitseelamuste saatel.

 

Sangaste loss

Muinasjutuline Sangaste loss ürgse looduse rüpes!
Suursugused saalid, omanäoline arhitektuur, müstiline loodus ja loomulikult põnev ajalugu, pakub üheskoos erinevaid võimalusi, et leida põhjus külla tulemiseks.

Kultuuri- ja ajaloo huvilistele olgu juurde öeldud, et Sangaste loss esindab Lõuna-Eesti 21st avastamisväärt paigast, mis on tähistatud National Geographicu kollase aknaga.

Sangaste Mõisa ringtalli elamuskeskus

Ringtall on üks Sangaste mõisa hoonetest, mis on renoveeritud külastuskeskuseks ning kus täna asub ekspositsioon “Rukkikrahv ja Ilmaimed”.

Ringtalli külastuskeskus koosneb rohkem kui 50 eksponaadist, mis jutustavad loo 19. sajandi teadusimedest ning Sangaste Lossi omanikust krahv Bergist. Väljanäitus “Rukkikrahv ja ilmaimed” kutsub rändama ajas tagasi sada ja enam aastat.

Harimäe vaatetorn ja Harimägi

Harimägi on üks Otepää kõrgustiku suuremaid lavamägesid (211 m üle mere pinna). Harimäele tasub tulla igal Otepää kandis ringirändajal.

Harimäe vaatetorn asub 3 km Käärikult Sangaste suunas. Torni kõrguseks on 28 m, kõrgeim vaateplatvorm asub 24 m kõrgusel. Tornist avanevad kaugvaated Otepää mägedeni ja üle Väikese Emajõe oru Karula kõrgustikule. 

Tuuleoru talu linnud ja väiekloomad

Tuuleoru talus kasvavad erinvat tõugu linnud: kodutuvid, kalkunid, haned, pardid, lisaks paljude lemmik paljaskaelsed kanad. Väikeloomadest on esindatud šhetlandi miniponid, jänesed, kitsed (Anglo-Nuubia Briti kodukitse tõug), kelle lustakad kõrvad ja omapärane nägu köidavad pilke.

Kõiki loomi saab sööta/joota ja paitada. Loomad ja linnud vaadatud, siis pakume võimalust pidada piknikku – perenaine valmistab rõõmuga midagi maitsvat vastavalt soovile. Ise valmistatud kitsepiimast juustu ja piima on võimalus kaasa osta.

Hundikuru tall

Hundikuru Tall on pisike kodu-tall imekauni Otepää looduse keskel, kus huvilistele pakutakse peamiselt ratsutamise algõpet ja lastelaagreid.

Hundikuru Talli tegevus on välja kasvanud perenaise suurest hobusearmastusest ning soovist pakkuda igas vanuses hobufännidele võimalust ratsutamiseks või lihtsalt hobustega ajaveetmiseks. Talli põhitegevuseks on saanud hobulaagrite korraldamine. Samas pakume ka ratsutamistreeninguid, ratsutamise algõpet, maastikusõite, ürituste pidamise võimalust ning vankri- ja saanisõite.

etET
Scroll to Top